Pieejami jauni rīki transformācijai no starptautiskām koordinātu sistēmām uz Latvijas koordinātu sistēmu

12.01.2021
Ģeodēzija
Information prepared by
Ģeodēzijas departaments

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) ģeodēzijas eksperti jau vairākus gadus aktīvi darbojas dažādās Ziemeļvalstu ģeodēzijas komisijas (Nordic Geodetic Committee jeb NKG) darba grupās.

LĢIA eksperti piedalās arī NKG Atskaites tīklu darba grupā. Viens no nozīmīgākajiem šīs darba grupas veikumiem ir kopīgu transformācijas parametru izstrāde Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm no Starptautiskās Zemes atskaites sistēmas uz nacionālām koordinātu realizācijām.

No 2021. gada janvāra NKG izstrādātie transformācijas parametri un metode ar iekļauto NKG atskaites tīkla kustības modeli NKG_RF17 ikvienam interesentam ir brīvi pieejami lietošanai atvērtā koda koordinātu transformācijas programmatūrā PROJ, versijā 7.2.1.

Informācija par PROJ programmatūru ir pieejama šeit: https://proj.org/about.html, informācija par minētajiem transformācijas parametriem ir šeit: https://proj.org/news.html.

LĢIA ir veikusi transformācijas procesa uz Latvijas koordinātu sistēmu kontroli PROJ 7.2.1. versijā un rekomendē tās lietošanu gadījumos, kad ir nepieciešama ģeodēzisko koordinātu transformācija.