Noslēgusies 7. aerofotografēšanas cikla datu ieguve un apstrāde

12/20/2021 - 15:46
Tālizpēte
Information prepared by
Pēteris Pētersons, Tālizpētes nodaļas vadītājs

Sadarbībā ar Čehijas uzņēmumu Georeal 2021. gada pavasarī tika veikti 7. cikla aerofotografēšanas darbi atbilstoši noslēgtajam līgumam un darbu plānojumam.

Šobrīd ir noslēgusies RGB, CIR un RGBI ortofotokaršu sagatavošana ar 25 cm izšķirtspēju, kas arī noslēdza 7. aerofotografēšanas ciklu visai Latvijas teritorijai, kura aerofotografēšanas darbi tika uzsākti 2019. gadā.

Sakarā ar Krievijas un Baltkrievijas puses lidojumu ierobežojumiem, nebija iespējams veikt aerofotografēšanu 0,5% apmērā no plānotās 2021. gada teritorijas gar abu valstu robežām.

Papildus ir vērts atzīmēt, ka 7. cikla aerofotografēšanas attēlu apstrāde pilnībā tika veikta ar jaunākās paaudzes fotogrammetrijas programmatūru Trimble Inpho. Programmatūra arī pavēra iespēju izgatavot punktu mākoņus no ainām, kuri šobrīd ir aktuālākie augstas detalizācijas telpiskie dati.

Nākamā gada pavasarī ir plānots uzsākt 8. cikla aerofotografēšanas datu ieguvi, kura sāksies ar fotografēšanu Kurzemē. Nākamā cikla ortofotokartes visai valsts teritorijai ir plānots izgatavot ar 20 cm izšķirtspēju.

Vairāk par aerofotografēšanu var lasīt LĢIA mājaslapas sadaļā "Aerofotografēšana".