Aktualitātes|Par mums|Darbības jomas|Normatīvie akti|Pakalpojumi|Publikācijas|INSPIRE|Sadarbība|ES projekti
Resursi un rīki
Iepirkumi
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Video galerija
Tavai drošībai
Īpašumi
Saistītās iestādes
Latvijas Kara muzejs
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Jaunsardzes un informācijas centrs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra > Aktualitātes > Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra atklāj valsts simtgadei veltītu izstādi
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra atklāj valsts simtgadei veltītu izstādi

Latvijas Kara muzejā 1. martā tika atklāta Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Latvijas simtgadei veltītā izstāde “Latvijas novadu skaistākās ainavas un kultūrvēsturiskie objekti kartēs”.

Izstādes apmeklētāji var aplūkot ainavisko vērtību atveidojumu kartogrāfiskajā materiālā un ģeotelpiskajos datos, kurus, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, ikdienā vāc, apkopo un datu bāzēs uzkrāj aģentūras speciālisti.

“Izstādē aplūkojamas dažādas ekspozīcijas, piemēram, virsmas digitālajā modelī atklājas senās gravīrās redzamie Kokneses pils vēsturiskie nocietinājumi, kas dabā vairs nav pamanāmi un par kuru esamību to kādreizējā atrašanās vietā šodien pat nenojaušam. Arī Rundāles pils ansambli un krāšņo parku var vērot ortofoto karšu materiālos” norāda Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktora vietnieks ģeoinformācijas jautājumos Valdis Bērziņš.

Izstāde Latvijas Kara muzejā apskatāma līdz 24. aprīlim.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā. Tās galvenie uzdevumi ir ģeodēziskās atskaites sistēmas izveides uzraudzība un koordinēšana, kā arī globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmas izveide un uzturēšana. Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra uzmēra valsts robežu, iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus – ortofoto kartes, topogrāfiskās kartes un vietvārdu datu bāzi civilām un militārām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Vilnis Meliņš
LĢIA sabiedrisko attiecību speciālists
28 624 988

Aktuālās saites
© Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra 2007