Aktualitātes|Par mums|Darbības jomas|Normatīvie akti|Pakalpojumi|Publikācijas|INSPIRE|Sadarbība|ES projekti
Resursi un rīki
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Oficiāla vēstule
Kontaktinformācija
Saites
Video galerija
Tavai drošībai
Saistītās iestādes
Latvijas Kara muzejs
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Jaunsardzes un informācijas centrs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra > Aktualitātes > Pabeigta topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošana
Pabeigta topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošana

Šī gada 7. aprīlī LĢIA Centrālajā datubāzē tika ievietotas pēdējās pabeigtās 3. izdevuma topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 karšu lapas. Atbilstoši 1993. gada topogrāfisko karšu sistēmai TKS-93 Latvijas teritorija ir sadalīta 2792 mēroga 1:10 000 karšu lapās.

Ir tapusi šobrīd aktuālākā un detalizētākā visas Latvijas teritorijas topogrāfiskā karte, kas tagad ir pieejama LĢIA klientiem pilnā apjomā. Karte satur būtiskākos elementus, kas rada priekšstatu par attēloto apvidu. Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 saturu var iedalīt 10 lielās objektu grupās: ģeodēziskie punkti, apbūve, saimnieciskie un kultūrvides objekti, dzelzceļi, autoceļi, hidrogrāfija, hidrotehnikas un ūdenstransporta objekti, tilti un pārceltuves, veģetācija, gruntis un purvi, valsts robeža, uzraksti.

Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 3. izdevuma sagatavošanas darbs tika uzsākts vēl 2009. gadā, taču kartes sagatavošanu tolaik būtiski ietekmēja finanšu krīze, kā rezultātā sagatavošanas apjomi tika būtiski samazināti. Krīzes sekas pilnībā ir izdevies pārvarēt tikai pēdējo gadu laikā, kad karšu sagatavošanas apjoms tuvinās optimālajam, kas paredz visas valsts teritorijas topogrāfiskās kartes M 1:10 000 pārklājumu atjaunot 5 - 6 gadu laikā.

Topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 datus izmanto daudzi lietotāji – valsts un pašvaldību iestādes, fiziskas un juridiskas personas, kā arī Nacionālie bruņotie spēki.

Vienlaikus ar kartes 3. izdevuma pabeigšanu ir uzsākta kartes 4. izdevuma sagatavošana ar papildinātu specifikāciju, kas paplašinās kartes pielietošanas iespējas.

Klientiem karte pieejama gan vektordatu formātos (DGN, ESRI ArcGIS), gan arī rastra datu formātos (TIFF, JPG un PDF).

Informācija par topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 sagatavošanas laiku, specifikācijām, datu pieejamību un saņemšanas kārtību pieejama LĢIA Produktu un pakalpojumu mājas lapā.

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Kursiša
LĢIA Ģeodēzijas un kartogrāfijas departamenta
Kartogrāfijas nodaļas
Lielmēroga karšu daļas vadītāja
Tālrunis: 26520311
e-pasts: agnese.kursisa[at]lgia.gov.lv

Aktuālās saites
© Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra 2007